تکنیک هایی برای افزایش بازدید ویدیو

۱ بازديد

تکنیک هایی برای افزایش بازدید ویدیو

 

 افزایش بازدید ویدیو

افزایش بازدید ویدیو این روزها به یکی از دغدغه های مدیران و صاحبان کسب و کارها مبدل شده است و از هر ترفند، تکنیک و روشی استفاده می کنند تا به نوعی بازدید ویدیو خودشان را افزایش دهند چرا که می دانند با این کار مزیت های زیادی را به دست می آورند.

افزایش بازدید ویدیو

مزیت های افزایش بازید ویدیو در سئو و بهینه سازی سایت

به طور حتم با افزایش این موارد مزیت های زیادی را به دست می آورید که در اینجا به چند مورد مهم می پردازیم:

 • هر چه بازدید ویدیوتان بیشتر شود روی سئو و بهینه سازی سایت تان تأثیر خیلی زیادی خواهد گذاشت
 • افزایش بازدید ویدیو باعث می شود تا بانس ریت یا همان نرخ پرش کاربر از سایت کاهش پیدا کند
 • ویدیوهایی که بیشتر در معرض دید کاربران قرار بگیرند باعث می شود تا خیلی سریع تر یک کسب و کار به یک برند تبدیل شود
 • بازاریابی، معرفی و فروش محصولات یا خدمات به وسیله ویدیو خیلی راحت تر است
 • تأثیری که ویدیو روی اکثر مردم می گذارد به مراتب خیلی بیشتر است و این قدرت ویدیو مارکتینگ را می رساند
 • افزایش بازدید ویدیو باعث می شود تا مخاطبین درک بیشتری نسبت به کسب و کار و خدمات شما داشته باشند
 • جذب مشتری و جذب مخاطب از طریق بازدید ویدیو خیلی بیشتر خواهد بود
 • هر چه بازدیدهای ویدیو بیشتر شود به طبع در فروش محصولات و خدمات هم تأثیر بیشتری خواهد گذاشت

دیده شدن بیشتر مساوی است با برندسازی سریعتر کسب و کار شما

و خیلی از موارد دیگر. اما همین بس است که اکثر مردم در سایت های اشتراک ویدیو یک اکانت به نام خودشان دارند و اکثر وقت شان را در این سایت ها به تماشای فیلم ها و کلیپ ها می پردازند و این بهترین فرصت برای اشخاصی است که با افزایش بازدید ویدیو خود، خیلی سریع تر به یک برند محبوب و دوست داشتنی تبدیل شوند و از آن طرف در فروش محصولات و خدمات هم تأثیر خیلی زیادی خواهد داشت.

در همین سایت های اشتراک ویدیو یا در یک سایت شخصی اگر توجه کرده باشید ممکن است یک ویدیو میلیون ها بار بازدید شده باشد و این همان هنر و مهارتی است که باید فرا بگیرید تا به مرور زمان بازدید کننده، ترافیک و در نتیجه مشتری های شما بیشتر و بیشتر شود و هر چه این موارد افزایش پیدا کند در فروش شما هم بی تأثیر نخواهد بود.

در این مقاله قصد داریم چند ترفند در مورد افزایش بازدید ویدیو بیان کنیم که به وسیله آن بتوانید بازدیدهای ویدیوتان را افزایش دهید. این ترفندها باعث می شود تا مخاطبین تان ترغیب شوند تا ویدیوها را تماشا کنند و یا در شبکه های اجتماعی یا در دیگر سایت ها به اشتراک بگذارند و قطعاً این همان هدفی است که خیلی از اشخاص که در حوزه کسب و کارهای اینترنتی فعالیت می کنند به دنبال آن هستند.

اولین ترفند: عنوان های جذاب از اصلی ترین ترفندهای افزایش بازدید ویدیو هستند

مخاطبین وقتی یک ویدیو را در گوگل یا در سایت های اشتراک ویدیو جستجو می کنند به اولین موردی که برخورد می کنند عنوان یا همان اسمی است که برای ویدیو خودتان انتخاب کردید و به طور حتم هر چه این عنوان ها از جذابیت بیشتری برخوردار باشد درصد اشخاصی که آن را انتخاب و تماشا می کنند هم بیشتر خواهد بود.

در این طور مواقع قبل از اینکه عنوان ویدیو را انتخاب کنید بایستی سعی کنید کلماتی را انتخاب کنید که می دانید بیشترین جستجوی کاربران بر اساس آن است و حتماً در انتخاب عنوان از چند نکته ای که در زیر بیان می شود استفاده کنید:

اولین نکته: حتماً از کلمه های کلیدی که مد نظرتان هست در عنوان ویدیو استفاده کنید چرا که تأثیر خیلی زیادی در افزایش بازدید ویدیو خواهد دشت. به عنوان مثال اگر یک ویدیو در مورد آموزش سئو تولید کرده اید حتماً این دو کلمه را در عنوان ویدیو به کار ببرید. چرا که مخاطبین زمانی که یک ویدیو را جستجو می کنند قطعاً از این دو کلمه استفاده می کنند.

دومین نکته: بعد از اینکه عنوان های جذاب برای ویدیو را انتخاب کردید سعی کنید حتی الامکان آنها را کوتاه و با مفهوم انتخاب کنید تا مخاطب با یک بار دیدن آن متوجه شود که قرار است در این ویدیو چه چیزی را آموزش ببیند. به طور مثال عنوان آموزش سئو خیلی خوب است اما کلی است ولی اگر بنویسید آموزش تأثیر بک لینک گرفتن در سئو، به طور حتم بازدید کننده آن بیشتر خواهد بود

سومین نکته: از اعداد سال ها برای جذابیت عنوان استفاده کنید. به عنون مثال بهترین تکنیک های بازدید سایت در سال 2019 یا ارزان ترین هزینه طراحی سایت در اصفهان در سال 98

چهارمین نکته: از قدرت صفت ها برای جلب توجه کردن عنوان و همچنین افزایش بازدید ویدیو استفاده کنید. مانند بزرگترین، کوچکترین، بهترین، برترین، باورنکردنی ترین، فوق العاده ترین، اولین، اصلی ترین و غیره.

پنجمین نکته: سعی کنید روی احساسات و عواطف مخاطبین تمرکز کنید و با تحریک آنها باعث افزایش بازدید ویدیو خودتان شوید و از کلماتی مانند 10 نکته خیلی مهم، 7 ترفند مهم و عالی، 15 تکنیک بسیار جالب، سانسور شده، احساسی ترین و خیلی از کلمات دیگر.

عنوان های جذاب درصد انتخاب شدن و بازدید را افزایش می دهد

دومین ترفند: برای افزایش بازدید ویدیو حتماً از موشن گرافی کمک بگیرید

موشن گرافی یا همان موشن گرافیک یک انیمیشن زیبا و جذاب است که اکثر مردم برای دیدن آن وقت می گذارند و خیلی از کسب و کارها هم از این فرصت استفاده می کنند و قبل از ویدیوهای خودشان این موشن گرافی ها را قرار می دهند و بیشتر برای پخش لوگو یا معرفی کسب و کار استفاده می شود و نکته مهم این است بایستی حتماً زمان آن کوتاه باشد.

پخش موشن گرافی ها باعث برند سازی کسب و کار آنلاین تان خواهد شد و به طور حتم در افزایش بازدید ویدیو هم تأثیر زیادی خواهد گذاشت و هر چه این ویدیوها در میان شبکه های اجتماعی و دیگر سایت ها به اشتراک گذاشته شود هم در برند سازی و هم تعداد بازدید ویدیوها تأثیر فوق العاده ای خواهد داشت. یکی از ترفندهایی که می توان به کار برد این است که در موشن گرافی ها می توانید از کاربران بخواهید ویدیوهایتان را لایک و یا عضوی از کانال ویدیو شما شوند.

سومین ترفند: انتخاب بهترین و مناسب ترین برچسب ها برای ویدیو

اگر اغراق نباشد می توان به این موضوع اشاره کرد که یکی از دلیل هایی که باعث می شود یک ویدیو به نسبت دیگر ویدیوها بازدید کمتری را به خودش اختصاص دهد انتخاب برچسب هایی نامناسب است. در خیلی از سایت های اشتراک ویدیو مانند یوتیوب، آپارات، نماشا، تماشا، جعبه و خیلی از سایت های دیگر زمانی شانس افزایش بازدید ویدیو را خواهید داشت که از برچسب های کاملاً حرفه ای و مناسب برای ویدیو خودتان استفاده کنید.

یکی از افزونه های مربوط به مرورگر کروم به نام Tube Buddy است که بیشتر در سایت یوتیوب مورد استفاده قرار می گیرد. می توانید این افزونه را نصب کنید و بعد از اینکه وارد یوتیوب شدید به هنگام قرار دادن برچسب ها یک سری برچسب هایی را به شما نشان می دهد که کاربران دیگر بیشترین جستجو را بر اساس آن داشته اند. در آپارات هم برچسب هایی که بیشترین جستجو بر اساس آن بوده را به شما نشان می دهد و اگر مایل باشید می توانید آن را انتخاب وگرنه می توانید برچسب های دیگری را استفاده کنید.

اما برای همین انتخاب برچسب ها سعی کنید به این سه نکته حتماً توجه کنید:

 • در یوتیوب حتماً از افزونه Tube Buddy برای انتخاب بهترین عنوان یا بهترین و مناسب ترین برچسب استفاده کنید
 • برای افزایش بازدید ویدیو خودتان حتماً حتماً عناوین ویدیو و کلمات و برچسب های انتخابی را با تمرکز و تفکر انتخاب کنید
 • تا جایی که می توانید نام برندتان را در تمامی برچسب ها و عناوین به کار ببرید و برای این کار می توانید از موشن گرافی برای برند سازی کمک بگیرید

چهارمین ترفند: حتماً برای افزایش بازدید ویدیو آنها را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

همان طوری که در بیشتر مقاله ها به این موضوع اذعان کردیم و باز هم به آن اشاره می کنیم که شبکه های اجتماعی منبعی بزرگ و عظیم از بازدید کننده های آماده ای هستند که می توانید آنها را ترغیب کنید که به سمت کسب و کار اینترنتی تان حرکت کنند و بعد از مدتی همین بازدید کننده ها را به یک مشتری دائم و وفادار تبدیل کنید.

با به اشتراک گذاری ویدیوها می توانید این بازدید کننده ها را جذب کسب و کارتان کنید و به سرعت به یک برند محبوب و دوست داشتنی تبدیل شوید و این فرصتی است که خیلی از کسب و کارهای بزرگ و کوچک از آن بهره برده اند و از شبکه های اجتماعی مانند لینکدین، اینستاگرام، فیسبوک، توییتر و خیلی از شبکه های دیگر استفاده می کنند تا این بازدید کننده ها را شکار خودشان کنند.

برای افزایش بازدید ویدیو در شبکه های اجتماعی می توانید آنها را چندین بار به صورت ماهانه به اشتراک بگذارید و همچنین از هشتگ های مناسب برای ویدیوتان استفاده کنید. این کار تأثیر خیلی زیادی روی افزایش بازدید ویدیو شما خواهد گذاشت.

پنجمین ترفند: ویدیوهای کوتاه به طور حتم بازدید کننده های بیشتری دارند

خیلی از سایت های اشتراک ویدیو بیشترین بازدید کننده های که مربوط به یک ویدیو را به خودشان اختصاص می دهند زمانی است که ویدیو یک مدت زمان کوتاه بین 3 الی 6 دقیقه باشد. این بهترین زمان ممکن برای مشاهده ویدیو است. چرا که کاربر را خسته نمی کند و این نکته ای است که خیلی ها به آن توجهی نمی کنند.

کاربران در لیست جستجو مربوط به سایت اشتراک ویدیو به عناوین و همچنین مدت زمان یک ویدیو توجه می کنند و به خاطر اینکه تماشای یک ویدیو بیشتر از 6 دقیقه می تواند کاربر را خسته و از ادامه مشاهده ویدیو منصرف شود. پس حتماً در انتخاب زمان دقت زیادی داشته باشید.

تا كنون نظري ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در فارسی بلاگ ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.